Match Events

  • Pat Lid
  • Director's
  • Presidents
Teams Group A
  SKIP THIRD SECOND LEAD
A1 Christine Paradis Lucie Brunet Sylvain Lampron Daniel Brault
A2 Dave MacKay Matt Asselin Pierre Sopel Anne Cathcart
A3 Sylvain Descoteaux Patrick Laurin Stephane Cloutier Nicole Legault
A4 Dave Stanway Rick Brown Theresa Diaz Kathy Hebert
Teams Group B
  SKIP THIRD SECOND LEAD
B1 Mike De Tracey Darlene Tracey Gary Kirchner Chris Kazmerchuk
B2 Joel Olney André Gagné Francois Remete Jennifer L'Ecuyer
B3 Norm Stamp Francine Daoust Duncan Meikle Celine Roy
B4 Allan Stefanik Terry Hammill Dave O'Brien Terry Lodge
Schedule
Date Time Sheet 1 Sheet 2 Sheet 3
02-Feb 18:45 B3 vs B4 B1 vs B2  
21:00 A1 vs A2   A3 vs A4
 
09-Feb 18:45 A1 vs A4 A2 vs A3  
21:00   B2 vs B3 B1 vs B4
 
16-Feb 18:45 B1 vs B3   B2 vs B4
21:00   A2 vs A4 A1 vs A3
 
23-Feb 18:45 #1A vs #2B   #1B vs #2A
21:00   #3A vs #4B #4A vs #3B
 
02-Mar 18:45 #3A vs #3B   #4A vs #4B
21:00 Semi Losers Semi Winners  
Group A
    A1 A2 A3 A4 Pts.
A1 Christine Paradis          
A2 Dave MacKay          
A3 Sylvain Descoteaux          
A4 Dave Stanway          
Group B
    B1 B2 B3 B4 Pts.
B1 Mike De Tracey          
B2 Joel Olney          
B3 Norm Stamp          
B4 Allan Stefanik          
Teams
  SKIP THIRD SECOND LEAD
Team 1 Dave Stanway Jason Purcell Duncan Meikle Alyssa Mackay
Team 2 Allan Stefanik Mike De Tracey Jennifer L'ecuyer Terry Lodge
Team 3 Joel Olney Terry Hammill David O'Brien Nicole Legault
Team 4 Norm Stamp Lucie Brunet Matt Asselin Guillaume Labelle
Team 5 Sylvain Descoteaux Chris Comeau Theresa Diaz Daniel Brault
Team 6 Stephen MacDonald Rick Brown André Gagné Chris Kazmerchuk
Team 7 David Mackay Francine Daoust Sylvain Lampron Gary Kirchner
Schedule
Date Time Sheet 1 Sheet 2 Sheet 3 BYE
24-Nov 7:00pm 1 vs 6 2 vs 5 4 vs 7 3
01-Dec 7:00pm 2 vs 6 3 vs 7 1 vs 5 4
08-Dec 7:00pm 3 vs 4 5 vs 6 1 vs 2 7
15-Dec 7:00pm 2 vs 3 1 vs 4 6 vs 7 5
05-Jan 7:00pm 5 vs 7 1 vs 3 2 vs 4 6
12-Jan 7:00pm 4 vs 5 2 vs 7 3 vs 6 1
26-Jan 7:00pm 1 vs 7 4 vs 6 3 vs 5 2
Results
    T1 T2 T3 T4 T5 T6 T7 Pts.
T1 Dave Stanway           T   5
T2 Allan Stefanik               6
T3 Joel Olney               1
T4 Norm Stamp               1
T5 Sylvain Descoteaux               2
T6 Stephen MacDonald T             3
T7 David Mackay               6
Teams Group A
  SKIP THIRD SECOND LEAD
A1 David Mackay Rick Brown Lucie Brunet Chris Kazmerchuk
A2 Danny Gallant Sylvain Descoteaux Dave O'Brien Anne Cathcart
A3 Brock MacDonald Jason Purcell Stephane Cloutier Nicole Legault
A4 Joel Olney Francine Daoust André Gagné Satish Ramiengar
Teams Group B
  SKIP THIRD SECOND LEAD
B1 Christine Paradis Darlene Tracey Francois Remete Guillaume Labelle
B2 Dave Stanway Terry Hammill Jennifer L'ecuyer Gary Kirchner
B3 Allan Stefanik Blair Tisshaw Theresa Diaz Daniel Brault
B4 Norm Stamp Mike De Tracey Matt Asselin Terry Lodge
Schedule
Date Time Sheet 1 Sheet 2 Sheet 3
13-Oct 18:45 B3 vs B4 B1 vs B2  
21:00 A1 vs A2   A3 vs A4
 
20-Oct 18:45 A1 vs A4 A2 vs A3  
21:00   B2 vs B3 B1 vs B4
 
27-Oct 18:45 B1 vs B3   B2 vs B4
21:00   A2 vs A4 A1 vs A3
 
10-Nov 18:45 MacDonald vs Stamp   Gallant vs Stefanik
21:00   Olney vs Paradis MacKay vs Stanway
 
17-Nov 18:45 MacKay vs Paradis   Olney vs Stanway
21:00 Semi Losers Semi Winners  
Group A
    A1 A2 A3 A4 Pts.
A1 David Mackay         5
A2 Danny Gallant         5
A3 Brock MacDonald         9
A4 Joel Olney         5
Group B
    A1 A2 A3 A4 Pts.
B1 Christine Paradis         5
B2 Dave Stanway         5
B3 Allan Stefanik         7
B4 Norm Stamp         7